ULTRACIENKIE LICÓWKI

Ultracienkie licówki, w przeciwieństwie do tradycyjnych licówek, nie wymagają szlifowania zębów. Mają zwykle ok. 0,2 mm i dzięki temu mogą być cementowane bezpośrednio na nieoszlifowane zęby.

Jaka jest różnica między ultracienkimi licówkami a tradycyjnymi?

Ultracienkie (ok. 0,2 mm) licówki oddają wygląd naturalnego szkliwa zęba. Tradycyjne licówki są grubsze, przez co ich założenie wymaga oszlifowania zębów. Ultracienkie licówki dzięki swojej budowie nie wymagają, bądź wymagają jedynie w minimalnym stopniu oszlifowania zęba. Są wytrzymałe i odporne na ścieranie. Licówki mogą skorygować położenie zęba, poprawiają niewielkie odchylenia i rotacje, a także pomogą w zamaskowaniu szpar między zębami.

Co to są licówki stomatologiczne?

Licówki ceramiczne są to dopasowane, odporne na przebarwienia osłony wykonane z masy wypalanej w piecu złożonej z krzemionki, kwarcu, kaolinu i barwników. Licówki zakłada się na zęby w celu poprawy ich wyglądu. Licówki sprawdzają się zwłaszcza w przypadku wyszczerbionych, przebarwionych lub zniekształconych zębów. Składniki, z których są zrobione licówki ceramiczne oraz sposób ich przygotowania zapewnia twardość nierzadko większą od szkliwa zęba. Takie licówki przykleja się do przedniej ściany zębów. Licówki ceramiczne wyglądem są bardzo zbliżone do naturalnego zęba, ponieważ ceramika skaleniowa daje możliwość uzyskania m.in. odpowiedniej jasności i przezierności.

Etapy zakładania licówek

W dużym skrócie możemy powiedzieć, że lekarz po odpowiednim przygotowaniu zębów, wykonuje odcisk / formę zębów. Odcisk / forma zostaje wysłana do laboratorium i po kilku dniach możemy już mieć przygotowane licówki, a następnie przymocowane do zębów.

Przygotowanie: Dentysta usuwa z zębów około pół milimetra szkliwa, aby przygotować je do założenia licówek. Następnie wykonuje odcisk lub formę zębów. Taki odcisk lub forma zostaną wysłane do laboratorium, które przygotuje licówki, co zwykle trwa około tygodnia.

Założenie: Kiedy licówki są gotowe, dentysta sprawdza ich dopasowanie i kolor oraz przygotowuje ząb (lub zęby), dokładnie je czyszcząc, a następnie szlifując powierzchnię zęba, aby poprawić przyczepność licówki. Licówkę mocuje się do zęba specjalnym cementem, a następnie utwardza światłem ultrafioletowym.

Wizyta kontrolna: Dentysta może wyznaczyć wizytę kontrolną po kilku tygodniach od zabiegu, aby upewnić się, czy licówki zostały prawidłowo założone.

Następnie należy jedynie regularnie dbać o zwykłą higienę jamy ustnej: dwa razy dziennie szczotkować zęby i najlepiej codziennie używać nici dentystycznej.

Ultracienkie licówki

Ultracienkie licówki, w przeciwieństwie do tradycyjnych licówek, nie wymagają szlifowania zębów.

Ultracienkie licówki mają zwykle ok. 0,2 mm i dzięki temu mogą być cementowane bezpośrednio na nieoszlifowane zęby.

Jaka jest różnica między ultracienkimi licówkami a tradycyjnymi?

Ultracienkie (ok. 0,2 mm) licówki oddają wygląd naturalnego szkliwa zęba. Tradycyjne licówki są grubsze, przez co ich założenie wymaga oszlifowania zębów. Ultracienkie licówki dzięki swojej budowie nie wymagają, bądź wymagają jedynie w minimalnym stopniu oszlifowania zęba. Są wytrzymałe i odporne na ścieranie.

Czy ultracienkie licówki mogą być zastąpić aparat ortodontyczny?

Aparaty ortodontyczne pozwalają nie tylko na zmianę wyglądu ale również wpływają na funkcję zębów. Dlatego nie zawsze licówki mogą być dla aparatu alternatywą. Po zbadaniu stanu zębów dentysta zdecyduje czy aparat jest konieczny. Jeśli problem ortodontyczny nie jest poważny, ultracienkie licówki skorygują wygląd zębów sprawiając, że staną się one równe i proste, a  dodatkowo mogą stać się bielsze. Licówki mogą skorygować położenie zęba, poprawiają niewielkie odchylenia i rotacje, a także pomogą w zamaskowaniu szpar między zębami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 12 files.
× Chat Online Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday