Brwi są bardzo widocznym elementem twarzy, podkreślają naszą mimikę, określają nasze emocje. Styl brwi zmienił się z biegiem lat. Dawniej były modne cienkie łuki brwiowe, później wręcz grube, krzaczaste brwi. Jednak w ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się grubsze, naturalne brwi i to one dały początek zabiegom takim jak makijaż permanentny. Choć kredka do brwi może pomóc zmienić kształt brwi lub zamaskować braki w owłosieniu, dla tych którzy szukają bardziej trwałego efektu wart przemyślenia będzie przeszczep brwi. Coraz więcej liczbie osób doskwiera problemem utraty brwi lub zmniejszenia ich gęstości. Zjawisko to dotyka kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku, przez co decydują się na przeszczep brwi.

Przyczyny utraty brwi

Utrata brwi nie jest procesem naturalnym. Jest wiele powodów utraty brwi, np. choroby tarczycy, łysienie plackowate, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, niezdolność porostu brwi ze względu na uwarunkowania genetyczne, całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Specyfikacja przeszczepu brwi

Przeszczep brwi to zabieg mający na celu trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym. Do przeszczepu wybiera się włosy pobrane z potylicy. Niezależnie od tego czy zabieg jest wykonywany w celu poprawy wyglądu brwi, zmiany ich kształtu, czy też odbudowy brakującego lub przerzedzonego owłosienia przeszczep brwi wymaga dużej precyzji i wiedzy w działu anatomii, projektowania brwi, technik pobierania i implantacji. Tak, aby na koniec efekt końcowy miał jak najbardziej naturalny wygląd.

Zazwyczaj ilość przeszczepionych włosów wynosi 50-400, w zależności od pożądanej gęstości. Przeszczep brwi jest podobny do przeszczepu włosów na głowie, ale ze względu na specyfikę miejsca występują także pewne różnice. Włosy na brwiach nie są ułożone w jednakowym kierunku – niektóre skierowane są lekko w górę, inne w dół, a wszystkie łączą się we wzór w jodełkę. Odtworzenie tego podczas zabiegu przeszczepu wymaga pełnej precyzji oraz zdolności artystycznych, ponieważ kierunek włosa brwi zmienia się dosyć mocno w różnych częściach brwi.

Przeszczep brwi – przebieg zabiegu

Najistotniejszą sprawą przy przeszczepie brwi, jest zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Ważnym aspektem jest również przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych. Do przeszczepu brwi pobierane są tylko pojedyncze, jednowłosowe grafty . Mieszki włosowe są wszczepiane pod kątem, aby zachować naturalny wzór w jodełkę. Lekarz musi uwzględnić zarówno kierunek wzrostu włosa jak i jego kąt uniesienia. Ten poziom precyzji jest najważniejszy, aby zapewnić naturalny wygląd, który nie zostanie zauważony, a uwydatni wyraz twarzy.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy, a następnie implantuje pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy.

Pierwsze efekty można zauważyć tuż po zabiegu, a wygląd przeszczepionych włosów brwi uwidoczni się w pełni w ciągu roku.

Istotną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to że włosy z głowy rosną szybciej niż brwi, zatem pacjent będzie musiał je lekko przycinać mniej więcej co dwa tygodnie, by utrzymać je w idealnym stanie.

× Chat Online Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday