PRZESZCZEP WŁOSÓW

Przed zabiegiem, w klinice wykonywane jest znieczulenie ogólne. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny i nieodczuwalny. Jakość wykonanej usługi jest na najwyższym poziomie, dzięki doświadczeniu najlepszej kadry lekarzy oraz techników w Turcji. Jeden zabieg daje efekty na całe życie, a dzięki naszej firmie i współpracy z Turkey Hair nasi Klienci mogą wykonać go po dwukrotnie niższej cenie niż w Polsce.

PRZESZCZEP WŁOSÓW

Przed zabiegiem, w klinice wykonywane jest znieczulenie ogólne. Dzięki temu sam zabieg jest bezbolesny i nieodczuwalny. Jakość wykonanej usługi jest na najwyższym poziomie, dzięki doświadczeniu najlepszej kadry lekarzy oraz techników w Turcji. Jeden zabieg daje efekty na całe życie, a dzięki naszej firmie i współpracy z Bravo Aesthetic Clinic nasi Klienci mogą wykonać go po dwukrotnie niższej cenie niż w Polsce.

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Units Exctractions)/ (Sapphire)

Przeszczep włosów metodą FUE jest uważany za jedną z najnowszych, najnowocześniejszych i najczęściej stosowanych technik przeszczepu włosów. Zapewnia naturalny efekt własnych włosów u osób zmagających się z problemem łysienia. Użycie podczas zabiegu ostrzy szafirowych nie jest nową techniką, ale innowacją, która ulepsza metodę FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą micro FUE cebulki są wyjmowane z obszaru dawcy (np. brody, tyłu lub boku głowy) jedna po drugim za pomocą mikro-stempla o średnicy między 0,6 a 0,8 mm. Po ekstrakcji jednostek pęcherzykowych przeszczepy są wszczepiane w mikrokanały, utworzone uprzednio poprzez nacięcia wykonane zaostrzonym ostrzem. Nacięcia te odgrywają dużą rolę, ponieważ kąt, orientacja i gęstość nowych wszczepionych mieszków włosowych muszą być takie same jak reszty włosów. Dzięki temu możliwe jest nadanie im naturalnego wyglądu i przeprowadzenie skutecznego zabiegu. Podczas etapu otwierania mikrokanałów w kształcie litery U zwykle stosuje się stalowe ostrza. Otwór w kształcie litery U tworzy szersze kanały, a co za tym idzie, większe krwawienie i mniejsze zagęszczenie włosów. Przy użyciu szafirowych ostrzy kanałom nadaje się kształt litery V. W rezultacie kanały znajdują się bliżej siebie, dzięki czemu można bardziej zagęścić przeszczepiane jednostki. Użycie szafirowych ostrzy wspomaga także lepsze gojenie po operacji.

Micro FUE to zabieg dający niemal stuprocentową pewność dobrego przyjęcia i znacznej poprawy fryzury – włosy zaczynają rosnąć w miejscach, gdzie wcześniej był ich znaczny deficyt.

Wskazania do przeszczepu włosów metodą FUE

Najczęściej zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest wykonywany u młodych pacjentów pragnących uniknąć blizny w okolicy dawczej. Pozwala to na bardzo krótkie strzyżenie włosów. Zabieg FUE często wykonuje się także w przypadku korekcji niewielkich ubytków owłosienia (zakola, brwi, wąsy).

Zabieg tą metodą może być wykonany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet z różnymi typami łysienia, w tym łysienia androgenowego i plackowatego. Ponadto sprawdzi się ono w przypadku zakoli, utracenia włosów na skutek poparzeń lub choroby.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym obszarów pobierania i wszczepiania włosów.

Zalety przeszczepu włosów metodą FUE

Nowoczesna metoda przeszczepu (zagęszczania) włosów zapewniająca naturalne rezultaty;

zniwelowanie łysienia i odzyskanie gęstych, zdrowych włosów;

można przeszczepić grafty (do 4 włosów) bliżej siebie przez co osiąga się zwiększoną gęstość włosa w porównaniu z klasyczną metodą FUE w której wykorzystuje się stalowe ostrza;

przeniesienie tkanek wraz komórkami macierzystymi włosa odpowiadającymi za jego wzrost w obrębie tego samego organizmu (zniwelowane ryzyko odrzucenia przeszczepu);

pozostają drobne i rozproszone mikro blizny, niewidoczne gołym okiem, co pozwala na ekspozycję miejsc z których pobrano materiał do przeszczepu;

szybka regeneracja skóry już kilka dni po zabiegu;

szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej;

nie ma konieczności przyjazdu na wizytę kontrolną po zabiegu.

Przeszczep włosów metodą DHI (Direct Hair Implant)

DHI (Direct Hair Implantation) jest obecnie jedną z najbardziej zaawansowanych technik przeszczepiania włosów. Metoda DHI transplantacji włosów cechuje się użyciem specjalnych implantatorów. Pozwalają one na lepszą kontrolę głębokości, jak i kierunku osadzania przeszczepów w skórze głowy.

Włosy pobierane są identycznie jak w metodzie micro FUE w postaci pojedynczych graftów (do 4 włosów) , jednak ich umieszczenie w miejscu przeszczepu za pomocą specjalnego implantatora pomaga ułożyć włosy pod odpowiednim kątem.

W momencie osadzania nowych mieszków włosowych pomiędzy istniejącymi włosami, lekarz może wyraźnie zobaczyć naturalny kąt wzrostu włosów i dopasować ustawienie przeszczepianego włosa. Dzięki temu nowy włos będzie idealnie pasował do istniejących już włosów i razem będą układać się w naturalny sposób na głowie pacjenta.

DHI w praktyce

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI przy użyciu pióra Choi chirurg lub zespół medyczny wkładają mieszki włosowe do narzędzia DHI. Chirurg wbija igłę w skórę głowy pod kątem 40-45 stopni. Po naciśnięciu przycisku wyjmuje igłę pozostawiając w skórze obszaru biorczego nowo wszczepione włosy. W trakcie całego zabiegu używane jest od sześciu do dziesięciu piór Choi (uzależnione od ilości przeszczepionych graftów) i aż około 15 igieł, które są różnej grubości, dopasowane do każdego mieszka włosowego, w zależności od ilości włosów w skupisku.

Największą zaletą techniki DHI jest brak konieczności całkowitego golenia głowy.

Zaletą jest także całkowita gwarancja braku blizn, ponieważ w metodzie DHI nie wykonuje się żadnych nacięć. Jest to szczególnie istotne w przypadku przeszczepiania włosów na twarzy, na przykład na brodzie lub brwiach. W porównaniu z innymi metodami przeszczepu włosów, czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy (np. podczas metody FUE).

Zalety przeszczepu włosów DHI

Pobrane mieszki włosowe, wszczepiane są w bardzo krótkim czasie. W ten sposób zwiększamy szanse na zdrowsze i mocniejsze włosy.

Wskaźnik przeżycia mieszków włosowych jest wysoki,

Implanter DHI umożliwia chirurgiczną precyzję pracy, co prowadzi do naturalnego efektu końcowego.

Znacznie zmniejszone krwawienie w obszarze biorczym podczas wszczepiania mieszków włosowych, co za tym idzie pacjent może wcześniej wrócić do codziennych czynności.

W tej metodzie obszar biorczy nie musi być ogolony, co stanowi plus dla wielu osób, które nie chcą ścinać włosów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym w obszarze pobierania i wszczepiania włosów.

Transplantacja włosów metodą FUE a DHI

Główna różnica między DHI a FUE polega na tym, że FUE przeprowadzana jest w trzech zasadniczych procesach, stąd czas rekonwalescencji oraz czas samego zabiegu jest wydłużony. Metoda DHI pozwala na skrócenie zabiegu, ponieważ przeszczepianie włosów przeprowadzone jest w jednej sesji dzięki użyciu narzędzia Choi Pen.

W przeciwieństwie do metody FUE, gdzie etapy pobierania oraz implantacji przebiegają różnoczasowo, metoda DHI, dzięki zastosowaniu pióra choi, umożliwia połączenie tych etapów. Celem jest uzyskanie wyższej gęstości włosów w obszarach dotkniętych miejscowym przerzedzeniem.

Warto jednak podkreślić, że przeszczep włosów obiema metodami jest przeprowadzany w ciągu jednego dnia.

Co jest lepsze: DHI czy FUE?

Wybór między procedurą FUE a DHI zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj wypadania włosów pacjenta, obszar przerzedzonej okolicy oraz ilość dostępnych włosów w części dawczej. Ponieważ przeszczep włosów jest zabiegiem bardzo osobistym, uważa się, że technika, która najlepiej spełnia oczekiwania pacjenta, daje najlepsze rezultaty.

Technika FUE jest idealna do pokrywania dużych powierzchni, natomiast metoda DHI zapewnia lepszą gęstość włosów. Jeśli pacjent cierpi na zaawansowane wypadanie włosów, a łysiny są bardzo rozległe, w miejsce jednosesyjnego przeszczepu włosów metodą DHI powinien poddać się operacji techniką FUE. Umożliwia ona pobranie większej ilości przeszczepów w jednej sesji.

Główną cechą wyróżniającą metodę DHI w porównaniu z innymi metodami przeszczepu włosów jest to, że technika ta wykorzystuje podobny do pióra instrument medyczny zwany piórem Choi, który tworzy obszary biorcze i jednocześnie przeszczepia grafty.

Metoda FUE wymaga od pacjenta zazwyczaj całkowitego ogolenia głowy przed zabiegiem, natomiast technika DHI – jedynie obszaru dawczego.

Technika DHI wymaga większych umiejętności i doświadczenia niż inne metody przeszczepu włosów. To z kolei wymaga od lekarzy i zespołów medycznych długotrwałego szkolenia, aby wyspecjalizować się w jej stosowaniu.

Metoda DHI zapewnia krótszy okres rekonwalescencji i skutkuje mniejszym krwawieniem w porównaniu z techniką FUE.

Metoda FUE jest idealna do pokrywania dużych powierzchni, natomiast technika DHI zapewnia lepszą gęstości.

Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

Wiele osób dotkniętych problemem łysienia zastanawia się, czy zdecydować się na przeszczep włosów w Polsce czy w Turcji. Warto wybrać przeszczep włosów w Turcji, gdzie można skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów w dziedzinie transplantologii włosów. Jedną z renomowanych klinik działających w Stambule jest One Hair Clinic, której właśnie jesteśmy przedstawicielami.

Jeśli poszukujesz przeszczepu włosów w Stambule to w naszej klinice One Hair Clinic znajdziesz najlepszych ekspertów w tej dziedzinie. Używając najnowszych procesów w połączeniu z wysokiej jakości usługami i doświadczonymi lekarzami, możemy zapewnić najlepszy przeszczep włosów w Turcji z optymalnymi wynikami.

Używamy najnowocześniejszych metod, w tym technikę FUE oraz DHI, ekstrahując mieszki włosowe ze skóry w miejscu biorczym, aby wszczepić je w łyse obszary i ulepszyć Twoja linie włosów. Czas trwania zabiegu to zaledwie kilka godzin bez ryzyka dla Twojego zdrowia i w całkowicie bezpiecznych warunkach. Zawsze wyjaśniamy naszym klientom wszystkie etapy zabiegu, a już po kilku miesiącach zobaczysz jak włosy zaczynają rosnąć i będziesz mógł cieszyć się efektami przeszczepu.

Dlaczego przeszczep włosów w Turcji jest tani?

Turcja słynie z wykonywania przeszczepów włosów po relatywnie niższych cenach w porównaniu z innymi krajami. Nie oznacza to jednak, że lokalne kliniki oferują usługi niskiej jakości. Dzieje się tak, ponieważ koszty w Turcji są tańsze niż w innych rozwiniętych krajach. Dzięki temu tureckie kliniki przeszczepu włosów mogą oferować tańsze zabiegi o jednakowej, a nierzadko lepszej jakości.

Jednym z głównych powodów jest fakt, że Turcja nie znajduje się w strukturach Unii Europejskiej, a rząd turecki zniósł podatek VAT dla zagranicznych turystów medycznych, leczonych w tureckich klinikach i szpitalach certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Turcji. Warto również zaznaczyć, że wynagrodzenia w Turcji są znacznie niższe, niż w wielu rozwiniętych krajach świata, co dotyczy także branży medycznej.

Nawet jeśli do kosztów doliczysz zakwaterowanie, suma ta nie osiągnie 50% ceny zabiegu w niektórych krajach. Nic więc dziwnego, że wielu pacjentów coraz chętniej podróżuje do obcego kraju, jakim jest Turcja, w celu poddania się operacji przeszczepu włosów. Turcja jest jednym z nielicznych krajów na świecie, w których wszystkie świadczenia zdrowotne są uznawane w ramach gwarancji państwa. Na przestrzeni lat ułatwiło to powstanie wielu nowych szpitali we wszystkich miastach kraju i zatrudnienie w nich tysięcy lekarzy. Kształcenie medyczne rozwinęło się zarówno na poziomie akademickim, jak i w wymiarze praktycznym.

× Chat Online Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday